HomePHUKETUncategorized @trPHUKET

PHUKET

THY’nin koyduğu tüm yeni noktaları anında hayırlamayı görev edinmiş bir acenta olarak, Phuket’e direkt uçuş konulmasıyla; kurban bayramında sadece Phuket’i kapsayan keyifli bir gezi düzenledik.
Singapur aktarmalı ya da Bangkok aktarmalı olarak gidilen bu adaya ulaşım artık sıradan bir Avrupa şehrine gitmek kadar kolay olduğundan olsa gerek, bayramda gittiğimizde de Tayandlı’dan çok Türk gördük.

Phuket, Tayland anakarasına köprüyle bağlı olan bir tatil adası. 12 ay boyunca turizm sezonu açık, iklim yıl boyunca 24-32 derece arasında, ancak Mayıs-Ekim arasında muson yağmurları olabiliyor. Bizim gittiğimiz sezon düşük yani muson yağmurları sezonu olmasına rağmen, 1-2 gün bir kaç saat yağan yağmur dışında hava çok güzeldi.

Ada içinde en kolay ulaşım tuk-tuk denilen küçük kenarları açık motorlu taşıtlarla gerçekleşiyor. Bazı tuk-tukları ışıklandırıp disco müziği de açtıklarından çok keyifli olabiliyor.
THY’nin adaya varış saati sabaha karşı olduğundan, ve otele erken giriş yapamayacağımızdan, kahvaltılarımızı yapıp, 2 saatlik Thai masajımızı almak üzere masaj salonunun yolunu tutuyoruz. Orada verilen pijamaları giyip, 8-10’ar kişilik masaj odalarını dolduruyoruz. Çıktığımızda ise 9 saatlik uçusun yorgunluğundan eser kalmıyor.

Masaj çok ucuz ve güzel olduğundan olsa gerek grupça hergün masaj yaptırıyoruz. Ejder Meyvesi , mango, bebek ananas, rambutan gibi tropikal meyvelerin tadına bakmayı da ihmal etmiyoruz.

Phuket dünyanın heryerinden binlerce turist çekiyor, aynı zamanda hareketsiz, monoton ve sırf dinlenmeli bir balayı geçirmek istemeyenler için ideal bir yer.
Şehrin kalbi (gece kulüpleri, restaurantlar vs) Patong Beach/Bangla Road etrafında, ancak daha lüks otellerin olduğu çok güzel plajlar da var. (Karon Beach, Kamala Beach, Kata Beach gibi)

Tatil için Phuket’i seçenler için yapacak alternatif çok fazla. Lüks otellerde plajın ve Hint Okyanusu’na açılan Andaman denizinin keyfini çıkarabilir, çok uyugun fiyatlı masaj salonlarında hergün masaj yaptırabilir, Phuket downtown turunda tapınakları gezip, fillerle orman içinde gezintiye çıkabilir veya kaplanları sevebilirsiniz. Zipl-line turu alıp, ormanın içinde tarzan misali gezebilirsiniz.

Günübirlik ada turları satın alabilir, 1974 yılında James Bond filmi ile ünlenmis, harika manzarası olan James Bond adasında kanolarla gezintiye çıkabilir, Phi Phi adasında snorkeling yapıp, adanın masmavi sularında yüzebilirsiniz.
Ayrıca tamamen en güzel kadınlara taş çıkartacak transeksüellerin ilginç Simon Cabaret Şovunu veya fillerin ve başka hayvanların da rol aldığı FantaSea Showu izleyebilirsiniz.

İster balayı, ister aile veya arkadaş tatilinde Phuket’i seçebilirsiniz. Size özel gezi paketini hazırlamamız için lütfen bize ulaşınız.

Gizem Arslan
18.9.2017

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yıllardır yaklaşık 150 ülkenin üzerine yaptığımız gezilerdeki birikim sayesinde, bizim gibi gezme tutkusu olan kişilere farklı deneyimler yaşatıyoruz. 1980’den beri aynı ofiste butik tarzda hizmet veriyoruz. 

Kurumsal

© 2024 · 99Byte – Yazılım Teknolojileri