HomeMAURİTİUSUncategorized @trMAURİTİUS

MAURİTİUS

MAURITIUS’da Balayı

Bir turizmci olarak balayı için nereye gideceğimizi çevremdekiler çok merak ediyordu. İtiraf etmek gerekirse benim en başından beri hayalimdeki yer Bora Bora idi. Adana/İstanbul, İstanbul/Paris, Paris/Los Angeles, Los Angeles/Papatee, Papatee/Bora Bora uçuşlarını, en son Bora Bora’dan otele 1 saatlik bot transferini ve yoruculuğunu da göze alarak bilet rezervasyonu yapmıştık. Ancak uçakların birindeki saat değişikliğinden dolayı Los Angeles’da 12 saat beklememiz gerekeceği ortaya çıkınca, hayaller suya düştü.

Elimizde Madagascar, Mauritius, Seycheller ve Maldivler alternatifi kalmıştı. Daha önce bu adaları görmüş biri olarak Maldivler’in plaj bakımından hepsinden açık ara farkla önde olduğunu bilmeme rağmen, balayı destinasyonu olarak Afrika kıtasına bağlı ada ülke olan Mauritius’u seçtik.

Uçaktan iner inmez sıcak nemli hava ve yemyeşil doğa bizi selamladı. Tropikal iklime sahip ülke biz kışı yaşarken yazı yaşıyor. Gerçi onların kışına da kış denemez. Yıl içerisinde hissedilen en düşük sıcaklık 22-23 derece oluyor.

Bizi karşılayan araç, yemyeşil manzara eşliğinde bizi Four Seasons Otel’e bıraktı. Otelin tesisi çok güzel, pembenin onlarca tonu,turuncular, sarılar, morlar, her taraf daha önce hic görmediğimiz, kartpostallardan fırlamış gibi rengarenk çiçeklerle dolu. Her odaya özel bir bahçe, bahçede küçük bir havuz, yatak ve şezlonglar var. Otelin değişik restaurantları var ve hepsi de çok başarılı (İtalyan, Fransız, Hint, Asya vb mutfaklar)

Otel bataklıkta yetişen bir bitki türü olan mangrove ağaçları ile kaplı. Zamanında şimdiki plajın olduğu yerde de bunlardan varmış, ancak budanmış ve dışarıdan kum getirterek plajı ortaya çıkarmışlar. Otelin plajı ufak ve çok da tatmin edici olmadığından, otel’den ücretsiz shuttle ile Ile Aux Cerfs Adası’na da geçtik. Bembeyaz kum, masmavi okyanus… Snorkeling yapıp değişik renklerde balık ve canlıları izlemeyi de ihmal etmedik.

5 gün konaklamamız sonucunda, gece olan uçağımıza binmeden önce tam günlük Ada Turu aldık. Adanın hem güneyini, hem kuzeyini aynı güne sığdırmak imkansız olduğundan ve kuzeyini daha önce gezmiş olduğumdan güney ada turunu tercih ettik. Sönmüş volkan, toprağın 7 rengi, şelale, hindu tapınağı vb. yerleri gezdikten sonra havalimanına geçtik.

Biz biletimizi çok önceden temin ettiğimizden dolayı Emirates Havayollarından almıştık. Ancak 2016 Ocak ayı itibari ile Türk Havayolları’nın da Port Louis’e direkt uçuş koyması Mauritius’u en az Maldivler kadar populer bir balayı destinasyonu yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yıllardır yaklaşık 150 ülkenin üzerine yaptığımız gezilerdeki birikim sayesinde, bizim gibi gezme tutkusu olan kişilere farklı deneyimler yaşatıyoruz. 1980’den beri aynı ofiste butik tarzda hizmet veriyoruz. 

Kurumsal

© 2024 · 99Byte – Yazılım Teknolojileri